Skip to content
+372 6 737 637 tervisekeskus@keilasport.ee E - R 06:30-22:00 │ L - P 09:00 - 21:00

RÜHMATREENINGUTE STIILIDE TUTVUSTUSED

Rühmatreeningud  koosnevad soojendusosast, aeroobsest osast, jõuharjutustest e. lihastreeningust ja lõpuvenitusest. Erinevatel aeroobikastiilidel on need osad erineva pikkusega ja täidavad erinevaid eesmärke: soojendusosas valmistatakse organism ette treenimiseks, aeroobses osas arendatakse organismi põhivastupidavust, lihastreeningus suurendatakse lihasvastupidavust ja venitustega kiirendatakse lihaste treeningjärgset taastumist. Tunni pikkuseks on üldjuhul 55-60 minutit või treeningtunni nimetuse juures märgitud aeg. Aeroobikahuviliste päralt on kuni 30 inimest mahutav, kaasaegse tehnika ning treeningvahenditega varustatud saal. Treeneritena töötavad oma ala väga head asjatundjad. Esindatud on paljud populaarsed treeningstiilid.

Keila Tervisekeskuse aeroobikasaalis saab valida järgmiste aeroobikastiilide vahel:

 

JÕUD ja VASTUPIDAVUS

 Les Mills BodyPump™

Lihasvastupidavuse treening, mida tehakse hoogsa muusika saatel treeneri juhendamisel 3-kuuliste tsüklitena. Sobib kõigile harrastajatele, olles vahelduseks jõusaalitreeningule. Sobib suurepäraselt nii naistele kui ka meestele. BodyPump™ treeningul kasutatakse spetsiaalseid kange, hantleid, ketaste komplekte ja stepipinki kõikide lihasgruppide treenimiseks ja lihasvastupidavuse arendamiseks. Tunnis ei ole sammukombinatsioone. Jõukangide raskust on võimalik ise reguleerida. Osaleda saavad nii algajad kui ka edasijõudnud.  

Kõht Selg Tuhar

KõhtSelg on vajalik tund igale naisele! See on eriti tõhus treening korsetilihastele! Tund algab lihtsa soojendusega, millele järgneb pikem kõhu- ning seljalihaste treenimine. Korsetilihaseid on vajalik treenida saavutamaks head rühti! Sobib nii algajale kui edasijõudnud treenijale.

BodyAttack

Spordist inspireeritud intervalltreening, mille intensiivsed liigutused, lihtsad liikumised ja tempokas muusika moodustavad ühe mõnusa higistamise ja kalorikulutamise treeningu. Peale treeningut on sul tunne, nagu oleksid just 10km jooksnud.

 • Parandab vastupidavust, jõudu ja üldist füüsilist vormi
 • Põletab palju kaloreid
 • Vormib kiiresti keha
 • Parandab südame ja kopsude tööd

Hiit

HIIT on kõrge intensiivsusega intervall- treening, kus vahelduvad lihasharjutused ja kardio. HIIT aitab tõsta lihastoonust ja kiirendab ainevahetust, mis aitab kehal kiiremini rasvu põletada.
Sobib nii meestele kui naistele igas vanuses.
HIIT ei sobi kõrge vererõhuga inimestele.

Bosu

Treening koosneb lihtsatest sammukombinatsioonidest, hüpetest ja harjutustest, mis treenivad väga tōhusalt kerelihaseid. Harjutused on sobilikud kõigile, nii alustajatele kui edasijõudnutele. Treeningul kasutatakse vahendina bosu-palli, mis on justkui poolik pall. Bosu tunnis arendad tasakaalu, parandad nii pindmiste-kui ka süvalihaste tugevust ning saad tõeliselt lõbusa elamuse!

Ringtreening

Treening, kus kasutatakse mitmeid abivahendeid sooritamaks harjutusi südamelihase vastupidavuse tõstmiseks. Harjutustest ehk nö “jaamadest” moodustub ring, mida läbitakse treeningu jooksul 2-3 korda.

Toning

Kogu kehale suunatud lihasvastupanutreening, kus põhirõhk on lihastoonuse tõstmisel. Treeningul kasutatakse lisaks keharaskusele ka erinevaid abivahendeid: hantleid, stepipinki, treeningkangi ja kettaid. Treeningus saadavat koormust ja tempot on alati võimalik ise reguleerida, sooritades harjutusi kas kergemal või raskemal viisil. Just seetõttu on toningu treening sobilik nii algajatele kui edasijõudnutele ning nii naistele kui ka meestele.

TANTSULISED TREENINGUD

Bailatino

Bailatino® on kaasaegne treening- ja tantsustiil, milles on ühendunud ladina-ameerika tantsukultuuri parimad küljed – erinevad tantsud, muusika, rütm ja tempo, kehatunnetus, meeldiv koormus ja tõhus work-out ning emotsioon. Bailatino® treeningus tegeletakse salsa, reggaetoni, bachata, samba, merengue, cha-cha, mambo ning mitmete teiste populaarsete ladina-ameerika tantsudega.

Bailatino® ei eelda varasemat kogemust tantsu- ega aeroobikavallas, sest töö algab trennis A’st ja B’st ning edasi liigutakse vastavalt treeningrühma arengutempole! Bailatino® pakub rõõmu trennist ja tantsust nii algajale kui ka esitab tõsiseid väljakutseid professionaalsele tantsijale, sest grupid on Bailatino® süsteemis jaotatud vastavalt raskusastmele ning kogemustepagasile. Bailatino® sobib kõigile olenemata vanusest, soost või kehakaalust! Selles trennis pole vaja partnerit, kuna töö käib samal põhimõttel nagu teiste moodsate tantsustiilide tundides- igaüks enda eest väljas!


Regulaarne ja korrapärane Bailatinoga® tegelemine parandab figuuri ning annab hea füüsilise koormuse, kuna tegemist on efektiivse rasvapõletustrenniga. Kindlasti annab bailatino ka vastupidavust. Isegi nendel, kes harrastavad Bailatinot® vaid kuni paar korda nädalas, paraneb enesetunne juba sellepärast, et ainevahetus hakkab tänu liikumisele paremini tööle. Ärgem unustagem vanasõna – terves kehas terve vaim! Bailatino® annab ka parema koordinatsiooni ja graatsilisuse. Sellel põhjusel on ta väga hea vaheldus neile (eriti naistele), kes harrastavad muidu mõnda jõulisemat ala. Eriti hästi mõjub Bailatino® treening talje, tuhara ja reie piirkonna lihasgruppidele, kuna nendele piirkondadele langeb selles trennis kõige suurem koormus. Boonuseks on kindlasti parem kehahoiak, millele pööratakse Bailatinos® väga suurt tähelepanu, see omakorda koos parema koordinatsiooni ja füüsilise vormiga muudab igaühe enesekindlamaks. Ning ärgem unustagem tantsuoskust – Bailatino® trennist saad ka selle!

 

Bailatino® treeningudi viib Keila Tervisekeskuses läbi DanceAct Tantsustuudi. Bailatino® on Euroopa Liidus registreeritud kaubamärk (reg nr 013434998), selle kasutamine on lubatud üksnes kaubamärgiomaniku loal.

KEHA ja MEEL treeningud 

Les Mills BODYBALANCE™

BodyBalance on Yoga, Tai Chi ja Pilatese tehnikast inspireeritud treening, mis suurendab painduvust ja vastupidavust, arendab keskendumist ning sisendab Sinusse rahu. Kontrollitud hingamine, keskendumine ja hoolikalt muusikasse sulanduvate venituste, liigutuste ja asendite seeriad moodustavad tervikliku ja hingelise treeningu, mille käigus Sinu keha saavutab harmoonilise ja tasakaalustatud seisundi.

BodyBalance treeningud kuuluvad Les Mills süsteemi, mis tähendab seda, et peale igat kolme kuud vahetuvad harjutused ja muusika uue vastu. Muusika ja erinevate treenimistehnikate harmooniline ühendamine on teinud Les Mills BodyBalance treeningutest soositud liikumisviisi, mille austajate arv on tõusuteel kogu maailmas.
Trenni tule sportlikult mugavate riietega ning paljajalu. Võta kaasa ka soojem riideese, et seda kanda lõdvestuse ajal. BODYBALANCE™ tund sobib kõikidele.

Shindo

Jaapanist pärit meridiaanidel põhinev venitus-lõdvestussüsteem, kus lähtutakse kehas paiknevatest energiakanalitest. Treeningus keskendutakse pingete maandamisele ja saavutamaks keha, kus loovus ja rõõm vabalt liiguvad. Kindlasti paneb treener rõhku ka sellele, et venitada pinges lihased tagasi enda algpikkusesse tagasi.

RÜHMATREENINGUTE KODUKORD

 • Rühmatreeningusse (BodyPump,Body Balance jne tunnid) soovitame  broneerida endale koht telefoni 6 737 637 või interneti teel  http://www.keilasport.ee/reservations/ .  Treeningusse lubatakse piiratud arv treenijaid.
 • Rühmatreeningu alguses tuleb esitada treenerile vastuvõtust saadud treeningkaart.
 • Juhul, kui  ei saa treeningtundi külastada, siis  oma broneeringu saab tühistada kas broneeringu süsteemis, telefoni või e-posti teel (vähemalt 0,5 h enne tunni algust).
 • Kui  5 minutit enne treeningtunni algust ei ole ennast vastuvõtus registreeritud, siis muutub  broneering kehtetuks.
 • 3 tühistamata broneeringu järel blokeerib süsteem kaheks nädalaks  konto ning  puudub võimalus interneti teel treeningutesse broneerida. Sellisel juhul on võimalus end broneerida koha peal ja vabade kohtade olemasolul.
 • Oleme tänulikud, kui treeningsaalis kasutatakse vahetusjalatseid.
 • Treeningtunnis soovitame kasutada rätikut.

 TÄHELEPANU!

 • Treenigutel osaledes vastutab iga inimene oma tervisliku seisundi eest .
 • Headest käitumistavadest mittekinnipidamisel (s.h.  teiste treenijate häirimine) on Keila Tervisekeskuse töötajatel õigus korrarikkuja treeningust eemalda.
 • Väärtasjad saab jätta vastuvõtus olevasse hoiulaekasse. Keila Tervisekeskus ei vastuta riietusruumidesse jäetud isiklike esemete eest.
 • Riidekapi ja hoiulaeka võtme lõhkumisel või kaotamisel on kahjutasu 3 €.
Back To Top