Skip to content
+372 6 737 637 tervisekeskus@keilasport.ee E - R 06:30-22:00 │ L - P 09:00 - 21:00

RÜHMATREENINGUTE STIILIDE TUTVUSTUSED

Rühmatreeningud  koosnevad soojendusosast, aeroobsest osast, jõuharjutustest e. lihastreeningust ja lõpuvenitusest. Erinevatel aeroobikastiilidel on need osad erineva pikkusega ja täidavad erinevaid eesmärke: soojendusosas valmistatakse organism ette treenimiseks, aeroobses osas arendatakse organismi põhivastupidavust, lihastreeningus suurendatakse lihasvastupidavust ja venitustega kiirendatakse lihaste treeningjärgset taastumist. Tunni pikkuseks on üldjuhul 55-60 minutit või treeningtunni nimetuse juures märgitud aeg. Aeroobikahuviliste päralt on kuni 30 inimest mahutav, kaasaegse tehnika ning treeningvahenditega varustatud saal. Treeneritena töötavad oma ala väga head asjatundjad. Esindatud on paljud populaarsed treeningstiilid.

Keila Tervisekeskuse aeroobikasaalis saab valida järgmiste aeroobikastiilide vahel :

 

JÕUD ja VASTUPIDAVUS

Les Mills BodyPump™  (55 min)

Lihasvastupidavuse treening, mida tehakse hoogsa muusika saatel treeneri juhendamisel 3-kuuliste tsüklitena. Sobib kõigile harrastajatele, olles vahelduseks jõusaalitreeningule. Sobib suurepäraselt nii naistele kui ka meestele. BodyPump™ treeningul kasutatakse spetsiaalseid kange, hantleid, ketaste komplekte ja stepipinki kõikide lihasgruppide treenimiseks ja lihasvastupidavuse arendamiseks. Tunnis ei ole sammukombinatsioone. Jõukangide raskust on võimalik ise reguleerida. Osaleda saavad nii algajad kui ka edasijõudnud.  

 

BodyPump express (30 min)

Bodypump express 30 on kangiga treeningtund mis vormib, toniseerib ja tugevdab tervet keha. See  30 min.sõltuvust tekitav treening paneb proovile kôik suuremad lihasgrupid, sisaldades kükke, presse, tõstmisi. Keskendutakse korduvatele harjutustele kergete raskustega. See aitab saavutada tugevad ja toonuses lihased ilma lihasmassi olulise suurenemiseta. Enda vabalt valitud
raskustega saavutatakse soovitud tulemus lihtsalt ja kiirelt.

 

BodyFit

 

Rühmatreening, kus põhirõhk on lihastoonuse tõstmisel. Treening algab lihtsa aeroobse soojendusega, millega valmistatakse keha ette tasakaalustatud ja tõhusaks lihastreeninguks.  BodyFit tagab hea lihasvastupidavuse ja aitab trimmida oma  strateegilisi tuhar,kõht,selg piirkondi.Treening lõpeb lihaseid  taastavate venitustega. Sobib erineva tasemega harrastajatele.

 

 

Kõht Selg Tuhar (55 min)

KõhtSelg on vajalik tund igale naisele! See on eriti tõhus treening korsetilihastele! Tund algab lihtsa soojendusega, millele järgneb pikem kõhu- ning seljalihaste treenimine. Korsetilihaseid on vajalik treenida saavutamaks head rühti! Sobib nii algajale kui edasijõudnud treenijale.

 

BodyAttack

Spordist inspireeritud intervalltreening, mille intensiivsed liigutused, lihtsad liikumised ja tempokas muusika moodustavad ühe mõnusa higistamise ja kalorikulutamise treeningu. Peale treeningut on sul tunne, nagu oleksid just 10km jooksnud.

  • Parandab vastupidavust, jõudu ja üldist füüsilist vormi
  • Põletab palju kaloreid
  • Vormib kiiresti keha
  • Parandab südame ja kopsude tööd

 Ema ja lapse trenn

See tund on mõeldud just emadele kes tahavad trennis käia ja soovivad lapse kaasa võtta. Siin on lastele kõik lubatud! Jooksmine, nutmine, naermine, mängimine. Kuigi ema ja lapse trenn on mõeldud eelkõige emadele, saab ka harjutusi teha koos lapsega. Teeme erinevaid jooga ning fitnessi harjutusi matil, samal ajal kui lapsed mängivad või pikutavad. Selleks on saalis olemas mänguasju. Teki ja lapse lemmikmänguasjad on lubatud kaasa võtta.

 

DeepWork

On atleetlik, lihtne, väsitav, unikaalne ja erinev kõigist teistest tuntud treeningprogrammidest! See Robert Steinbacheri poolt loodud ainulaadne intervalne treeningprogramm lähtub viiest elemendist. Järgib Yin ja Yang seadusepärasusi kombineerides vastandeid, vaimset keskendumist ja füüsilist pingutust. Tule proovi järgi!!

ÜKT (Üldkehaline treening)

Terve keha treening läbi lihastreeningu põhimõtete. Treeningus läbitakse keha peamisi lihasgruppe hõlmavad harjutuste seeriad, kasutades oma keharaskust ja erinevaid treeningvahendeid (sh hantlid, kettad jne). Treeningu eesmärk on tagada treeningu ajal ja selle järgselt ideaalne rüht ning treenida kogu keha tasakaalustatult. Intensiivuse tagab treeningu ülesehitus, kus ühele konkreetsele kehaosale suunatud harjutusi sooritatakse läbi igale treenijale sobiva treeningkoormuse ja -inteniivuse etteantud ajaperioodil

TANTSULISED TREENINGUD

ZUMBA- Hetkel ei toimu!

See on latiino tantsudest ja rütmidest inspireeritud tantsuline fitness-rühmatreening. Zumba on tõhus, sest tegemist on kardiotreeninguga, mille käigus treenitakse ka vastupidavust ja erinevaid lihasgruppe. Kardiotreeningu lihtsad tantsusammud aitavad vormida kõiki Sinu keha suuremaid lihasgruppe ja mõjuvad eriti hästi südametööle. Ühe treeningu käigus võid sa põletada kuni 700 kcal! Zumba sobib absoluutselt kõigile! Loe lisaks www.zumba.com

Twerkout

Twerkout on uus ja kuum tantsuline treening, mis on hoogne ja lõbus ning põletab hulgaliselt kaloreid! Twerk on tõeline womanpower ja lisaks sellele, et see on lõbus, lisab ta ka enesekindlust. Twerkout treeningus kasutame Jamaikalt pärit dancehall samme ja muusikat ning ka hip-hopi. Treening sobib kõigile!

 

Bailatino

Bailatino on kaasaegne treening- ja tantsustiil, milles on ühendunud ladina-ameerika tantsukultuuri parimad küljed – erinevad tantsud, muusika, rütm ja tempo, kehatunnetus, meeldiv koormus ja tõhus work-out ning emotsioon. Bailatino treeningus tegeletakse salsa, reggaetoni, bachata, samba, merengue, cha-cha, mambo ning mitmete teiste populaarsete
 ladina-ameerika tantsudega.

Bailatino ei eelda varasemat kogemust tantsu- ega aeroobikavallas, sest töö algab trennis A’st ja B’st ning edasi liigutakse vastavalt treeningrühma arengutempole! Bailatino pakub rõõmu trennist ja tantsust nii algajale kui ka esitab tõsiseid väljakutseid professionaalsele tantsijale, sest grupid on bailatino süsteemis jaotatud vastavalt raskusastmele ning kogemustepagasile. Bailatino sobib kõigile olenemata vanusest, soost või kehakaalust! Selles trennis pole vaja partnerit, kuna töö käib samal põhimõttel nagu teiste moodsate tantsustiilide tundides- igaüks enda eest väljas!

Regulaarne ja korrapärane bailatinoga tegelemine parandab figuuri ning annab hea füüsilise koormuse, kuna tegemist on efektiivse rasvapõletustrenniga. Kindlasti annab bailatino ka vastupidavust. Isegi nendel, kes harrastavad bailatinot vaid kuni paar korda nädalas, paraneb enesetunne juba sellepärast, et ainevahetus hakkab tänu liikumisele paremini tööle. Ärgem unustagem vanasõna – terves kehas terve vaim! Bailatino annab ka parema koordinatsiooni ja graatsilisuse. Sellel põhjusel on ta väga hea vaheldus neile (eriti naistele), kes harrastavad muidu mõnda jõulisemat ala. Eriti hästi mõjub bailatino treening talje, tuhara ja reie piirkonna lihasgruppidele, kuna nendele piirkondadele langeb selles trennis kõige suurem koormus. Boonuseks on kindlasti parem kehahoiak, millele pööratakse bailatinos väga suurt tähelepanu, see omakorda koos parema koordinatsiooni ja füüsilise vormiga muudab igaühe enesekindlamaks. Ning ärgem unustagem tantsuoskust – bailatino trennist saad ka selle!

KEHA ja MEEL treeningud 

Les Mills BODYBALANCE™  (55 min)

on Yoga, Tai Chi ja Pilatese tehnikast inspireeritud treening, mis suurendab painduvust ja vastupidavust, arendab keskendumist ning sisendab Sinusse rahu. Kontrollitud hingamine, keskendumine ja hoolikalt muusikasse sulanduvate venituste, liigutuste ja asendite seeriad moodustavad tervikliku ja hingelise treeningu, mille käigus Sinu keha saavutab harmoonilise ja tasakaalustatud seisundi.

BODYBALANCE™

treeningud kuuluvad Les Mills süsteemi, mis tähendab seda, et peale igat kolme kuud vahetuvad harjutused ja muusika uue vastu. Muusika ja erinevate treenimistehnikate harmooniline ühendamine on teinud Les Mills BODYBALANCE treeningutest soositud liikumisviisi, mille austajate arv on tõusuteel kogu maailmas.
Trenni tule sportlikult mugavate riietega ning paljajalu. Võta kaasa ka soojem riideese, et seda kanda lõdvestuse ajal. BODYBALANCE™ tund sobib kõikidele.

Pilates (55 min)

Pilatese treening kujutab endast kombinatsiooni harjutustest, mida sooritatakse kindlas järjekorras koos sügava hingamisega. Iga harjutus kasvab üle järgmiseks tugevdades inimese kere- ja korsetilihaseid. Pilatese eesmärk on lihaste tunnetamine ja arendamine. Tunnis tehakse peamiselt staatilisi harjutusi, keskendudes kerelihaste treenimisele. Rahulik ja mõõdukas treening annab regulaarsel harjutamisel treenitavatele hea rühi, painduvuse ja tasakaalu, arendades lihaste ja sidemete elastsust, jõudu, lihastevahelist ja lihastesisest koordinatsiooni. Sobib ka neile, kes ei oma eelnevaid aeroobika alaseid kogemusi või kellel on vastumeelt koordinatsiooni nõudvad liikumiskombinatsioonid ning jooksu- ja hüplemisharjutused. Enamik harjutusi tehakse lamavas asendis.

Pilateses Fitpalliga kasutatakse treeningu abivahendina suuri fitpalle.

YogaFunc

Jocke Salokorpi loodud kontseptsioon, mis paljuski toetub Ashtanga Jooga seeriatele. See on jõukohane treening ka algajatele. Samas saab seda harjutust teha ka luues väljakutseid edasijõudnud fitnessi ning jooga inimestele ja seda tänu eri raskustega valikutele. YogaFunc on mitmekülgne, funktsionaalne , mänguline, muusikasse loodud treening. Parnadab rühti, painduvust, jõudu ja enesetunnet.

 

BodyArt

On Robert Steinbacheri poolt loodud funktsionaalne keha & meele treening, mis baseerub viiel traditsiooniliselt Hiina meditsiini elemendil. BodyArt treeningus on erinevad harjutused kombineeritud koos hingamisega ühtseks tervikuks. Harjutused on mõjutatud nii joogast, füsioteraapiast, erinevatest idamaistest tehnikatest kui ka tavapärasest jõutreeningust, harjutuste sooritamisel järgitakse pingutus-lõdvestus meetodit. Treeningus ei ole keerulist koreograafiat ega sooritata sammukombinatsioone – Iga osaleja töötab omas rütmis ja oma hingamisega. Tegemist on nö. “uue aja” keha & meele treeninguga, mis aitab samaaegselt suurendada nii lihaste vastupidavust kui vabastada oma meeli ja sisemist jõudu.

Back To Top